KONST / Litografier / Färglitografi 14003124
nr 1400 3124
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Vinter. Signerad, numrerad 63/140. Motivet: 29x21, yttermått inklusive ram: 43x33 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:41:28
25/5 17:17:03
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren